Zvýšenie množstva črevných baktérií je veľmi dôležité!

Zdravá črevná flóra je jedným z hlavných pilierov celkového zdravia vášho psa. Ak je rovnováha črevnej flóry narušená alebo je flóra nedostatočná, nevyhnutne dochádza k zdravotným problémom. Problémy s kožou, srsťou a zažívacie problémy alebo alergie majú často pôvod v narušení črevnej flóry. Preto našim klientom vždy odporúčame, aby okrem suchého krmiva zahrnuli do výživy svojho psa takzvané dni čerstvého mäsa, ktorých základom sú nečistené zelené držky, pretože tieto obsahujú prírodné probiotiká a prebiotiká.

darmflora - Anatomy-of-a-dog-Magnify-Combined.png

Prebiotiká, prospešné baktérie a enzýmy, ktoré sa nachádzajú v krmive Farm Food Fresh Menu, v kombinácii s jedinečným zložením dokážu nahradiť časť probiotického účinku surových zelených držiek.

Prebiotiká sú špeciálna vláknina, ktorú nerozloží kyselina v žalúdku ani sa nestrávi v tenkom čreve. Znamená to, že sa nestrávená dostane do hrubého čreva. Tu slúži ako potrava pre črevné baktérie. Pri rozklade týmito baktériami sa uvoľňujú prospešné látky podporujúce zdravie, ktoré stimulujú neustálu prítomnosť, rast a aktivitu črevnej flóry.

Okrem toho odjakživa zdôrazňujeme skutočnosť, že vysokokvalitné kompletné výrobky s čerstvým mäsom sú dobrým a zdravým spôsobom kŕmenia vášho psa.

Tvorba črevnej flóry

Rovnako ako každý tvor, ani šteňatá nemajú pred narodením žiadnu črevnú flóru. S prvými baktériami prídu do styku počas pôrodu v pôrodnom kanáli. Po narodení prichádzajú šteňatá čoraz viac do styku s baktériami, ktoré sa nachádzajú v okolí matky. Keďže pijú mlieko od svojej matky, pH (kyslosť) žalúdka je dostatočne vysoké na to, aby tieto baktérie prešli žalúdkom bez rozloženia. Keď sa dostanú do čriev, priľnú k črevným stenám, a tak dochádza k zostavovaniu črevnej flóry.

Kým šteňatá pijú mlieko, črevnú flóru tvoria najmä bifidobaktérie. Sú mimoriadne vzácne, pretože tieto prospešné baktérie produkujú rôzne kyseliny, ktoré zabíjajú škodlivé baktérie.

Keď šteňatá prestanú piť mlieko, pH (kyslosť) žalúdka sa zníži. Škodlivé baktérie majú menšiu šancu dostať sa do čriev. Najužitočnejšie baktérie, ktoré boli schopné dostať sa do čriev v období živenia materským mliekom, sa však už do nich takisto nedokážu dostať. V divočine môžeme pozorovať kompenzáciu tejto skutočnosti tak, že šteňatá požívajú potravu, ktorú predtým ich rodičia vyvracali. Vďaka tomu pokračuje vývoj zdravej a vyváženej črevnej flóry.

Najmä pre šteňatá je nevyhnutné, aby ich prvá pevná potrava obsahovala živiny, ale zároveň podporovala zdravú vyváženú črevnú flóru. Preto ich počas prvých týždňov odporúčame kŕmiť len krmivom Farm Food Fresh Menu (v prípade potreby doplnené o krmivo Farm Food No.1) ako doplnok k materskému mlieku.

Odporúčame začať kompletným krmivom s hovädzím mäsom a postupne prejsť na kompletné krmivo s držkami a srdcami, keď šteňatá dosiahnu vek 6 týždňov.

Vhodné pre všetky vývojové štádiá ako každodenné alebo doplnkové krmivo.

Ako už sme spomínali, kompletné krmivo s držkami a srdcami a kompletné krmivo s hovädzím mäsom Farm Food Fresh Menu sú nepochybne mimoriadne vhodné ako každodenné krmivo pre vášho psa bez ohľadu na jeho vek alebo plemeno. Obsahuje totiž všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Dajú sa použiť aj ako zmes s naším kompletným za studena lisovaným krmivom pre psy Farm Food HE.

Krmivo Farm Food Fresh Menu sa však nesmie miešať s extrudovanými alebo pečenými granulami, pretože ich stráviteľnosť je odlišná. Dočasne by sa preto mohla u psa vyskytnúť riedka stolica.

Farm Food HE & Mlieko šteňa