Náš príbeh

Spoločnosť Farm Food bola pôvodne založená ako rodinná firma a je ňou až doteraz. V počiatočnej fáze bola niekoľko rokov prevádzkovaná Ing. Gerritom de Weerdom a jeho manželkou s pomocou ich dvoch, vtedy ešte školopovinných, synov.

 • Čisté a lisované krmivo pre psov

  V roku 1982 bol pán Ing. Gerrit de Weerd pre svoje znalosti a skúsenosti v oblasti krmiva pre zvieratá vo všeobecnosti (získané v Holandsku aj v zahraničí) požiadaný o účasť na vývoji krmiva pre psov, ktoré malo slúžiť ako neutrálne testovacie krmivo pri výskume kvality rôznych krmív pre psov, ktoré boli práve dostupné na trhu. Na báze hovädzieho mäsa z Holandska, vhodného na ľudskú spotrebu, boli vyvinuté lisované granule bez akýchkoľvek prísad, ako sú farbivá, arómy, antioxidanty atď. Základným princípom je, že krmivo musí byť vhodné pre psov všetkých vekových kategórií a akejkoľvek kondície. Pritom sa vychádza z jednoduchej skutočnosti, že v prírode jedia všetky divé psovité šelmy, od šteňaťa po seniora, podľa potreby z rovnakej ponuky koristi, aká je práve dostupná.

 • Farm Food High Energy

  Keď boli v roku 1984 ukončené testy, zistilo sa, že niekoľko chovateľov by chcelo vďaka vynikajúcim výsledkom používať neutrálne krmivo pre všetky vekové kategórie aj naďalej. Preto padlo rozhodnutie priviesť neutrálne testovacie krmivo na trh v malom rozsahu pod názvom Farm Food HE. Ústna reklama zabezpečuje od roku 1984 stabilný rast. Zloženie krmiva je od počiatočných rokov v podstate nezmenené a pozitívne reakcie prichádzajú neustále. Najpozoruhodnejšou a častou reakciou je to, že staršie psy, ktoré prejdú na krmivo Farm Food HE, pôsobia, akoby našli druhú mladosť a vo všeobecnosti sa psy dožívajú veku oveľa vyššieho ako 10 rokov. Pravdaže, krmivo Farm Food HE bolo v priebehu rokov vylepšené, zo subjektívneho, ako aj z vedeckého hľadiska, avšak stále s ohľadom na pôvodnú filozofiu „jeden druh krmiva pre psov všetkých vekových kategórií a za všetkých okolností“.

 • Farm Food Rawhide

  Postupom času sa zvyšoval dopyt po žuvacích produktoch, ktorých kvalita by zodpovedala filozofii spoločnosti Farm Food, a ktoré by bolo možné dávať psom popri krmive Farm Food bez rizika zdravotných problémov. Vhodný produkt sme našli v Turecko, kde sa podkožné väzivo kráv určených na mäso a chovaných vo voľnom výbehu spracováva na žuvacie produkty. Farm Food Rawhide je čistý produkt, ktorý zaručene neobsahuje žiadne prísady ani ťažké kovy. Najdôležitejšou vlastnosťou tohto žuvacieho produktu je to, že funguje ako zubná kefka. Pri žuvaní sa z neho uvoľňuje kolagén, ktorý pomáha znižovať výskyt zubného povlaku, prípadne zabraňuje jeho vzniku.

 • Focus op petfood markt

  Až do roku 2001 pôsobil Gerrit de Weerd čiastočne ako poradca v oblasti krmív pre zvieratá doma aj v zahraničí. V roku 2001 sa rozhodol plne zamerať na trh s krmivami pre domáce zvieratá a pracovať na plný úväzok ako riaditeľ spoločnosti Farm Food B.V.

 • Farm Food No.1, sušené mlieko pre šteniatka a mačiatka

  V roku 2005 bol do sortimentu zaradený úplne nový produkt podľa celkom nového konceptu. Na báze plnotučného kozieho mlieka určeného pre ľudskú spotrebu (namiesto zvyčajne používaného odstredeného kravského mlieka) bolo vyvinuté sušené mlieko. Hoci bol výrobok pôvodne určený len pre šteniatka a mačiatka, zistilo sa, že prekvapivo dobre prosperovali aj iné malé cicavce kŕmené týmto mliekom. Ide napríklad o králiky, veveričky, ježkov, činčily, myši atď. Farm Food No. 1 je skutočne unikátny produkt, a preto bol patentovaný pod číslom: 1029707.

 • Farm Food Fresh, mrazené kompletné krmivo

  V roku 2008 spustila spoločnosť Farm Food vlastnú linku na spracovanie čerstvého mäsa. Spoločnosť Farm Food vždy odporúčala, aby sa psom okrem kompletného suchého krmiva pravidelne v určený deň podávalo len čerstvé mäso v podobe nepraných držiek s cieľom dosiahnuť optimálnu črevnú mikroflóru. Ako je známe z ľudskej zdravovedy, „zdravie sídli v čreve“, a to platí rozhodne aj pre našich psov. Ponuka produktov z čerstvého mäsa bola v tom čase veľmi pestrá a rôznej kvality. Z toho dôvodu bolo rozumné spustiť vlastnú spracovaciu linku.

 • Farm Food Trainers

  Dlhú dobu hľadal tím spoločnosti Farm Food čistú pochúťku pre psov, ktorá by bola navyše aj zdravá. Nakoniec sme vyrobili Trainers, čisté hovädzie srdce, sušené a nakrájané na šikovné malé kúsky. Aj tento produkt bol mimoriadne dobre prijatý spotrebiteľmi, či už majiteľmi psov alebo psami.

 • Farm Food Antlers

  Tohto roku sme do sortimentu zaradili celkom nový žuvací produkt. Antlers sú zhodené jelenie parohy, výrobok dokonale ladiaci s filozofiou spoločnosti Farm Food, ktorá sa vracia ku koreňom našich psov, voľne žijúcim psovitým šelmám. V prírode by divoké psovité šelmy nepochybne využili tieto jelenie parohy na uspokojenie svojich žuvacích potrieb. Okrem toho ide prirodzene o výrobok maximálne šetrný k zvieratám, ktorý vďaka tvrdej štruktúre navyše poskytne aj dlhý pôžitok zo žuvania. Parohy sa režú na rôzne veľkosti.

 • Farm Food v súčasnosti

  Spoločnosť Farm Food bola pôvodne založená ako rodinná firma a je ňou až doteraz. V počiatočnej fáze bola niekoľko rokov prevádzkovaná Ing. Gerritom de Weerdom a jeho manželkou s pomocou ich dvoch synov. Tí pred niekoľkými rokmi doštudovali a obaja pracujú vo firme. Celkom 14 ľudí pracuje na poslaní dostať produkty Farm Food nielen v Holandsku, ale aj v celej Európe tam, kam patria: k skutočným milovníkom psov, ktorí chcú pre svojich psov to najlepšie.

 • 1982
 • 1984
 • 1996
 • 2001
 • 2005
 • 2008
 • 2011
 • 2012
 • 2019

Naše výrobky  

Farm Food HE Klasik

V roku 1982 bol pán Ing. Gerrit de Weerd pre svoje znalosti a skúsenosti v oblasti krmiva pre zvieratá vo všeobecnosti (získané v Holandsku aj v zahraničí) požiadaný o účasť na vývoji krmiva pre psov, ktoré malo slúžiť ako neutrálne testovacie krmivo pri výskume kvality rôznych krmív pre psov, ktoré boli práve dostupné na trhu. Na...

Čítajte ďalej

Farm Food Trainers

Iz iskustva se pokazalo da pozitivan pristup u radu sa psima (tokom vežbe ili treninga) dodatno motiviše vašeg ljubimca. Nagrađen ukusnom poslasticom, svaki pas pokazaće veću zainteresovanost i biće mu zabavnije. U vaspitanju šteneta ili u obuci starijih pasa, ukusna ali zdrava nagrada pojačaće prirodnu potrebu psa da ugodi. U sportovima kao što su „leteća...

Čítajte ďalej

Farm Food No.1

Farm Food No.1 je kompletná mliečna výživa pre novonarodené šteňatá, mačiatka a iné drobné cicavce. Jej zmyslom je nahradiť a doplniť materské mlieko od narodenia až do konca doby dojčenia. Farm Food č.1 je založené na plnotučnom prášku z kozieho mlieka. Voľba pre plnotučný sušený prášok z kozieho mlieka bola zvolená preto, lebo zloženie kozieho...

Čítajte ďalej

Farm Food Dental Bone

Najvyššou prioritou veterinárov je už mnoho rokov liečba problémov s kožou a srsťou. Zarážajúci je však obrovský nárast počtu psov s problémami s chrupom. Hlavnou príčinou týchto ťažkostí je zvýšený výskyt zubného plaku, ktorý spôsobuje tvorbu zubného kameňa so všetkými súvisiacimi dôsledkami. Keďže problémy so zubami sú u psov podľa všetkého čoraz častejšie, okrem pravidelných...

Čítajte ďalej

Farm Food Dental Braided Donut

Najvyššou prioritou veterinárov je už mnoho rokov liečba problémov s kožou a srsťou. Zarážajúci je však obrovský nárast počtu psov s problémami s chrupom. Hlavnou príčinou týchto ťažkostí je zvýšený výskyt zubného plaku, ktorý spôsobuje tvorbu zubného kameňa so všetkými súvisiacimi dôsledkami. Keďže problémy so zubami sú u psov podľa všetkého čoraz častejšie, okrem pravidelných...

Čítajte ďalej

Farm Food Original Antlers

Psy majú prirodzene silnú potrebu žuť niečo. Robia to preto, lebo je to jediný spôsob, ako udržať zuby čisté prirodzeným spôsobom. V prírode vlci a ďalšie psovité zvieratá po jedle, žujú kožu a kosti svojej koristi. Tiež počas žuvania v       mozgu sú vyrábané endorfíny. Tieto endorfíny zabezpečujú pocit pokoja, ktorý uvoľňuje vášho psa. U našich...

Čítajte ďalej
Slovenčina
Váš prehliadač už nie je v tomto čase!

Aktualizujte svoj prehliadač, aby ste si mohli vychutnať túto webovú stránku (a mnoho ďalších)Aktualizovať teraz!

×