Farm Food Surové kože

Najvyššou prioritou veterinárov je už mnoho rokov liečba problémov s kožou a srsťou. Zarážajúci je však obrovský nárast počtu psov s problémami s chrupom. Hlavnou príčinou týchto ťažkostí je zvýšený výskyt zubného plaku, ktorý spôsobuje tvorbu zubného kameňa so všetkými súvisiacimi dôsledkami.

Keďže problémy so zubami sú u psov podľa všetkého čoraz častejšie, okrem pravidelných prehliadok je nevyhnutný aj štruktúrovaný prístup. Takýto štruktúrovaný prístup prináša aj žuvacia kosť Farm Food Rawhide.

Prírodná starostlivosť o chrup s Rawhide Farm Food

Najvyššou prioritou veterinárov je už mnoho rokov liečba problémov s kožou a srsťou. Zarážajúci je však obrovský nárast počtu psov s problémami s chrupom. Hlavnou príčinou týchto ťažkostí je zvýšený výskyt zubného plaku, ktorý spôsobuje tvorbu zubného kameňa so všetkými súvisiacimi dôsledkami. Keďže problémy so zubami sú u psov podľa všetkého čoraz častejšie, okrem pravidelných prehliadok je nevyhnutný aj štruktúrovaný prístup. Takýto štruktúrovaný prístup prináša aj žuvacia kosť Farm Food Rawhide.

Chutná, zdravá a prírodná zubná kefka pre vášho psa

Psy majú prirodzene veľkú potrebu žuvať. Je to pre ne jediný spôsob, ako si prirodzene udržať čistotu chrupu. Vlky a iné psovité šelmy vo svojom prirodzenom prostredí po jedle požujú kožu a kosti svojej koristi. Žuvanie mäkkého tuhého materiálu čistí zuby a zabezpečí zdravé ďasná. „Kožu a kosti ulovenej koristi“ u našich domácich psov najlepšie nahradia žuvacie výrobky značky Farm Food, napríklad výrobky Rawhide® alebo Antlers®.

Čo je RaWwhide?

Rawhide je sušené podkožie (druhá, silná a tuhá vrstva) kože hovädzieho dobytka. Naše biele žuvacie kosti sa dovážajú z Európa a sú vyrobené z kože hovädzieho dobytka z voľného chovu, ktorý je určený na miestnu produkciu mäsa. Výrobná spoločnosť je súčasťou veľkého bitúnku, a     preto sa kože mechanicky štiepia hneď po porážke. Vonkajšia nestráviteľná vrstva sa oddelí na účely výroby usne. Vnútorné vrstvy tvorí stráviteľné podkožné spojivové tkanivo, ktoré sa umyje a nareže na kúsky požadovanej veľkosti. Biele žuvacie kosti sa po ručnom poskladaní do rôznych tvarov niekoľko dní sušia v peci. Jedným z veľmi dôležitých vlastností našich výrobkov je, že vďaka rýchlemu spracovaniu sa počas celého výrobného procesu neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. To nám umožňuje zaručiť čistotu, pravosť a bezpečnosť výrobku.

Farm Food Rawhide a pes

Je dobre známe, že zvyšky potravy v papuli spôsobujú nielen zápach, ale vytvárajú aj zubný plak. Tento plak je zodpovedný za obávaný zubný kameň a z dlhodobého hľadiska môže predstavovať pomerne závažný problém. Môže poškodzovať aj ďasná, spôsobovať infekcie a stratu zubov. Žuvacie kosti Farm Food Rawhide sú pevné, tvrdé a     kompletne stráviteľné. Pôsobením slín pri žuvaní sa uvoľňuje prírodný proteín kolagén – bielkovinová zlúčenina, ktorú si vytvára samotný organizmus. Tento kolagén dokáže rozpúšťať plak. Skôr než tento tuhý materiál zmäkne natoľko, že sa z neho dajú odhryznúť malé kúsky, brúsny účinok počas žuvania zabezpečí dôkladné a viditeľné očistenie psích zubov. Keďže pes musí intenzívne žuvať, výrobky Farm Food Rawhide pomáhajú predchádzať obezite zvierat a bojovať proti nej. Mozog počas procesu žuvania uvoľňuje endorfíny, ktoré navodzujú pocit pokoja, takže pes sa dokáže uvoľniť.

Práve preto odporúčame výrobky Farm Food Rawhide.

Zo psa, ktorý už od útleho veku dostáva na hryzenie žuvacie kosti Farm Food Rawhid, vyrastie šťastný spoločník so sviežim dychom a zdravou papuľkou. (Ak u staršieho psa už vznikol zubný kameň, musí sa najskôr odstrániť, až potom možno očakávať rovnaký účinok.)

Jedinečnosť výrobkov Farm Food Rawhide spočíva v týchto skutočnostiach.

Farm Food Rawhide sa vyrába výhradne z čerstvých, schválených koží hovädzieho dobytka. Výrobná spoločnosť je súčasťou veľkého bitúnku. Kože sa spracovávajú okamžite, na rozdiel od mnohých nemenovaných výrobkov určených na žuvanie.

Farm Food Rawhide je kompletne stráviteľný výrobok.

 • Pri žuvaní sa uvoľňuje kolagén, ktorý rozpúšťa plak.
 • Môže zabrániť tvorbe zubného kameňa!

Výrobky Farm Food Rawhide sa vyrábajú absolútne čistým a bezpečným spôsobom.

 • Kože sa niekoľkokrát umývajú peroxidom vodíka (H2O2), aby sa vyhubili všetky prítomné baktérie.
 • To znamená, že kože sú bezpečne vybielené, čím sa získa čistý produkt, ktorý nepáchne a pri žuvaní sa nelepí.
 • Pri premývaní sa peroxid vodíka úplne rozdelí do jedného dielu vody (H2O) a jedného dielu kyslíka (O2).

Výrobky Farm Food Rawhide neobsahujú žiadne cudzorodé látky.

 • Pred výrobou výrobkov Farm Food Rawhide, počas výroby ani po nej sa nepoužívajú žiadne chemikálie, ako chróm, arzén alebo bróm.
 • Zároveň sme sa rozhodli nepoužívať žiadne farbivá, aby sme získali (farebne) jednotnejší a neporušene vyzerajúci výrobok.
 • Hoci farbivá (schválené v EÚ) sa nepovažujú za škodlivé, myslíme si, že je opodstatnené nepoužívať tieto látky (z dôvodu preukázaného vplyvu týchto látok na správanie niektorých detí).
 • Farm Food Rawhide sa vyrába v súlade s usmerneniami o bezpečnosti potravín HACCP.

Farm Food Rawhide nevyvoláva alergiu!

 • Z uvedeného vyplýva, že pri používaní výrobkov Farm Food Rawhide by nemali vzniknúť žiadne alergické reakcie, na rozdiel od mnohých iných nemenovaných žuvacích hračiek.
 • Čoraz častejšie sa potvrdzuje, že veľa „potravinových alergií“ spôsobujú nečisté nemenované žuvacie produkty. Farm Food Rawhide možno vo väčšine prípadov bezpečne podávať aj psom, ktoré trpia alergiou na potraviny (pokiaľ nejde o potvrdenú alergiu na hovädzie mäso).

Farm Food Rawhide je výrazná kvalita medzi výrobkami tohto druhu.

 • Kože sa nenaťahujú ani nenafukujú, aby sa získal výrobok, ktorý sa javí byť väčší.
 • Kože vydržia dlhšie vzhľadom na svoju hrúbku.
 • Vzhľadom na hrúbku použitých koží sú výrobky Farm Food Rawhide oveľa ťažšie než väčšina ostatných výrobkov zo surovej kože podobnej veľkosti.

Farm Food Rawhide je ručne vyrábaný prírodný výrobok.

 • V dôsledku toho sa medzi jednotlivými kosťami môžu vyskytovať malé rozdiely v tvare.
 • Pretože každá koža schne inak, niektoré kosti môžu byť svetlejšie alebo tmavšie ako ostatné.

Práve preto je Farm Food Rawhide chutný, užitočný, zdravý a zábavný výrobok pre vášho psa.

 • Farm Food Rawhide, 100% skutočná surová koža Rawhide®!
 • Kompletne stráviteľný
 • 100% čistota a pravosť
 • Žiadne škodlivé cudzorodé látky
 • Ziadne chemické antioxidanty, farbivá ani príchute
 • Priama výroba a umytie, čím vzniká čistý, pravý a bezpečný výrobok
 • Pravé hrubé surové kože z dobytka zabezpečia viac zábavy pri žuvaní
 • Nealergénne, žiadne alergické reakcie u psa
 • Lahôdka pre psie zuby
 • Pravý a výrazne kvalitný výrobok

Odporúčaná denná dávka

Nižšie vidíte množstvo krmiva, ktoré odporúčame pre vek a hmotnosť vášho psa na základe 4 kŕmení. Krmivo stačí odmerať odhadom. Avšak neodchyľujte sa od tohto množstva viac ako 25%.

gramov
gramov
Slovenčina
zavrieť
Váš prehliadač už nie je v tomto čase!

Aktualizujte svoj prehliadač, aby ste si mohli vychutnať túto webovú stránku (a mnoho ďalších)Aktualizovať teraz!

×