Detoxikácia

Detoxikácia je proces, ktorý telu umožňuje zbaviť sa všetkých postupne nazhromaždených toxických látok. Na realizáciu tohto procesu je dôležité, aby bola pečeň schopná samočistenia. Množstvo toxických látok prenikajúcich do tela by malo byť nižšie ako množstvo rozkladaných toxínov. Takto sa uvoľňuje kapacita pečene na realizáciu tohto čistiaceho procesu.

Keď prejdete na krmivo Farm Food, môžete si byť istí, že váš pes nebude musieť tráviť žiadne nadbytočné látky a umelé prídavné látky, vďaka čomu sa pečeň môže čistiť. Počas tohto čistenia a pár dní po ňom vypije váš pes viac vody ako zvyčajne. Je to v dôsledku uvoľnenia odpadových látok, ktoré sa musia vyplaviť cez obličky. Je preto dôležité, aby mal váš pes vždy prístup k pitnej vode.

Potrava s nesprávnym zložením, napríklad s nadbytkom bielkovín, neprispieva k detoxikácii, pretože pečeň je príliš zaneprázdnená rozkladom nadbytočných bielkovín.

Keď sa po zavedení krmiva Farm Food začne u psa proces detoxikácie, často dochádza k dočasnému zhoršeniu problémov s kožou a/alebo nadmernému pĺznutiu. Po čase sa tento účinok vytratí a stav kože aj srsti sa zlepší. Takéto dočasné zhoršenie problémov u vášho psa je v skutočnosti pozitívny vývoj.

Okrem týchto účinkov sa po prvom zavedení krmiva Farm Food psy pravidelne vyprázdňujú viac ako obvykle a stolica má často (slizký) povlak. Dôvodom je čistenie čriev od všetkých látok, ktoré sa časom nazhromaždili v hrubom čreve.

Ak sa váš pes po prechode na krmivo Farm Food vyprázdňuje viac ako obvykle, je to takisto znak nedostatočnej rovnováhy črevných baktérií. V takomto prípade je obnova črevnej flóry skutočne potrebná.

Dobre vyvážená črevná flóra je nevyhnutná pre pevné zdravie!

Relaxed Healthy Dog