Pri šteniatok prejdite na pevnú stravu

“Bez dobrej črevnej flóry nie je dobrý zdravotný stav” je slogan, ktorý podľa našich skúseností získava stále väčší význam. Stále častejšie sa stretávame s hnačkami a inými črevnými problémami (a nielen u šteniat) kvôli riedko vyvinutej črevnej flóre. O riedko vyvinutej črevnej flóre hovoríme vtedy, keď je málo odlišných kolónií baktérií. V tomto prípade je potravina strávená nesprávne, začína sa to hniť a vedie ku kvaseniu v hrubom čreve. Vďaka tomu je hnačka a sa dostane do začarovaného kruhu a je mu ťažké  sa dostať von bez prirodzeného prístupu.

Dobré zdravie začína s dobrou črevnou flórou

Pre dobré zdravie je prvou požiadavkou, aby sa v počiatočnom štádiu života vytvorila stabilná črevná flóra. Pokiaľ ide o to, tak sú dodatočné dôležité 3 fakty!

  • Šteňatá sa rodia bez akejkoľvek formy črevnej flóry.
  • Počas fázy šteňa sa črevná flóra má byť rozvíjaná pomocou príjmu dobrých baktérií prostredníctvom kolostra.
  • Všetky druhy suchého krmiva (tiež Farm Food HE) podľa definície sú sterilné a preto sa črevná flóra nevyvíja.

darmflora - Anatomy-of-a-dog-Magnify-Combined.pngS ohľadom na uvedené skutočnosti ako východiskový bod  sme poskytli štandardnú radu,  podľa ktorej  popri dodávaní živín, musí kŕmenie šteniat umožniť rozvoj stabilnej črevnej flóry.

Pre vytvorenie a udržiavanie dobrej a stabilnej črevnej flóry je veľmi dôležité, aby pes zvonku dostal dobré baktérie cez jeho trávenie. Psy počas kŕmenia nemusia byť každý deň vystavené týmto baktériám. Naša skúsenosť ja taká, že psy dostatočne stabilizujú črevnú mikroflóru, aj keď sú vystavené hnoji zvierat (hnoj králika, hnoj ovca atď).

Ale nie všetky psy a už vôbec nie všetky šteniatka majú prístup k vyššie uvedeným,  preto vždy dáme štandardné pokyny na doplnenie kŕmenia šteniat až do veku 6 týždňov len s čerstvým mäsom.

Medzitým stále viac a viac chovateľov sa riadiť našimi radami a ich aj dodržiava. Zo skúsenosti je známe, že kombinácia čerstvého mäsa na báze hovädzieho mäsa a        bachora, ktorá je kontaminovaná dobrými baktériami, ako napríklad Farm Food Fresh Kompletný Bachor & Srdce (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete) vedie k najlepšiemu výsledku.

U šteniat prejdite na pevnú stravu v 3 fázach

1. fáza – od 3. týždňa

Pre šteňatá musí byť stále k dispozícií čerstvá pitná voda.

Od veku 3 až 4 týždňa začnite s prikrmovaním šteniat, rozdelené aspoň na 5 kŕmení za deň. Začnite s Farm Food Čerstvý Hovädzí Komplet (Farm Food Fresh Beef Complete), aby sa šteňatá prispôsobili užitočným baktériám. Postupne znižujte množstvo mlieka a zvyšujte množstvo čerstvého mäsa.

Od 5 týždňa veku  môžete miešať Farm Food Čerstvý Hovädzí Komplet (Farm Food Fresh Beef Complete) s trochou Farm Food Čerstvý Bachor a Srdce Kompletom (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete). Do zmesu môžeme pridať  400 gramovú konzervu a 110 gramovú klobasu.

Kŕmenie pokračujte s rovnakou  intenzitou a pritom znižujte množstvo mlieka.

2. fáza – od 6. do 8. týždňa

Medzi 6. a 8. týždňom môžete pomaly prejsť na Farm Food HE suché krmivo pre psov.

Počas týchto dvoch týždňov znižujte množstvo Farm Food Čerstvý Bachor a Srdce Komplet (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete) a pomaly zvyšujte množstvo Farm Food HE (pritom kŕmenie je stále rozdelené na 5 kŕmení za deň). Kvalita pohybu čriev určuje vzťah medzi čerstvým mäsom a  Farm Food HE. Sledujte svoje šteňatá a kŕmte ich tomu zodpovedným spôsobom.

Jedinú skutočnosť majte vždy na pamäti, a to nasledujúci vzťah: 50 gramov Farm Food Fresh sa rovná 25 gramov Farm Food HE.

3. fáza– od 8 týždňa

Od 8 týždňa do cca. 8. mesiaca vymeňme Farm Food HE na Farm Food Čerstvý Bachora & Srdce Komplet (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete) čerstvé mäso na 2 dni v týždni.

Bez akýchkoľvek problémov môžete miešať Farm Food Fresh a Farm Food HE, pretože Farm Food HE  je zhutňované suché krmivo (a rovnako ako naše čerstvé mäso založené na hovädzom mäse). Rovnaký vzťah platí, 50 gramov Farm Food Fresh sa rovná 25 gramov Farm Food HE.

Potom môžete kŕmiť svojho psa s Farm Food Čerstvý Bachor & Srdce Kompletom (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete) aspoň raz v týždni, než váš pes vyrastie (do veku od 18. do 24. mesiaca).Pre zachovanie črevnej flóry Vám radíme, aby Ste  vášmu dospelému psovi dovolili týždenne aspoň raz čerstvé mäso (Farm Food Čerstvý Bachor & Srdce Komplet).

Tento “deň s čerstvým mäsom” je dňom na udržiavanie črevnej flóry a môžete tiež krmivo Farm Food Fresh častejšie dávať svojmu psovi.

Farm Food HE produkty