Inštrukcie

Vždy používajte čisté nádoby a vyvarte fľaštičku a cumlík na zabezpečenie dobrej hygieny.

puppymilk - 12001-Farm-Food-No1-100gr-met-schepje.pngPre správne množstvo mlieka musíte miešať približne 7,5 gramu Farm Food No. 1 do 25 ml vody alebo 30g Farm Food No. 1 do 100 ml vody. Vhodné je váhou prevážiť správne množstvo, pretože hustota sa zvyšuje.

  • Zmiešajte prášok s teplou vodou (40-50°C).
  • Nechajte mlieko vychladnúť na ± 38 ° C.

Denné množstvo mlieka, ktoré šteňa/mačiatko potrebuje, je závislé od hmotnosti. Približné hodnoty: šteňatá 15 ml rozpustenej mlieka na 100 gramov hmotnosti tela za deň a mačiatka 20 ml rozpusteného mlieka na 100 gramov hmotnosti tela za deň.

Napríklad šteňa s hmotnosťou 300g potrebuje približne 3 x 15 = 45 ml mlieka denne, a mačiatko s hmotnosťou 80g približne 0,8 x 20 = 16 ml denne.

Kŕmte, kým je mláďa spokojné, ak ide o prvé kŕmenie. V tomto prípade dajte mu menej, ale častejšie.

Rady pre kŕmenie v prípade, keď chýba materské mlieko.

Pre  mladé cicavce je veľmi dôležité, aby boli pravidelne kŕmené.

Spočiatku, keď matka šteniatka nemá mlieko, je veľmi ťažké odhadnúť, či šteňa niekedy dostane nejaké mlieko od matky. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité posúdiť potrebu mladého zvieraťa, a preto je dôležité doplniť kŕmenie s Farm Food No.1.

Vždy je potrebné stimulovať mladé cicavce na to, aby pili od matky.

Šteňatá, mačiatka a ďalšie novorodené malé cicavce, ktoré sú staré len týždeň musíme kŕmiť každé dve hodiny, desaťkrát denne. Po 7 dňoch môžeme kŕmiť každé 2 ½ hodiny a po 14 dňoch každé tri hodiny. Zvyčajne môžeme preskočiť jednu alebo dve kŕmenie v noci.

Rady pre kŕmenie v prípade, keď chýba materské mlieko.

Keď matka má príliš málo mlieka alebo keď hniezdo je príliš veľké, potom je dôležité doplniť kŕmenie s Farm Food No.1.

Čo sa týka požadovaných protilátok, je dôležité, aby šteňatá, mačiatka a / alebo ďalšie novorodené malé cicavce získali čo najviac materského mlieka, ako je to možné, a to najmä v prvom týždni. To je dôvodom, prečo je tak dôležité stimulovať novonarodené mláďatá na to, aby dostatočne pili od svojej matky.

puppymilk - Family-jack-russel-terrier-iStock-491965775.jpgNajjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť tento cieľ, je rozdeliť množstvo prášku na liter na dve časti tak, aby požiadavky na množstvo tekutiny boli splnené a požiadavky na kŕmenie v časti zostávali tiež splnené. V prípade, že mláďatá nepijú dostatočne (alebo nechcú piť), môžete vždy doplniť kŕmenie s Food Farm No1. Ak je potrebné, môžete prejsť na obvyklú dávku už na druhý týždeň.

Je veľmi ťažké odhadnúť, koľko mlieka mláďa dostane od svojej matky, ako aj to, či všetky ostatné mláďatá vypijú toľko. Je veľmi dôležité, aby sme preskúmali spotrebu každého mladého zvieraťa individuálne.

DÔLEŽITÉ: Kŕmte s očami! Mláďatá nie sú rovnaké.

Po každom kŕmení pomasírujte brucho šteniat, mačiat a/alebo novorodených cicavcov, týmto pomôžete črevám!

Tiež je vhodné pre matky.

Počas tehotenstva a dojčenia, matka šteniatka potrebuje veľa živín, teda popri obvyklom kŕmení by tiež mala piť Farm Food No.1 a prikrmovaním získať nejakú extra silu a stimulovať produkciu mlieka.