Voordelen van Farm Food Fresh Menu

Farm-Food-Fresh-Menu

Výhody krmiva Farm Food Fresh Menu

100 % čisté čerstvé mäso pre psy; s prírodnými prebiotickými vlastnosťami.

Výhody čerstvého mäsa osvedčenej kvality značky Farm Food bez potreby mrazenia.

Ideálne v týchto prípadoch:

 • váš pes je veľmi vyberavý alebo stratil apetít
 • na dovolenke alebo počas výletu
 • surové krmivo je príliš nepraktické
 • zabezpečenie surového krmiva je príliš náročné
 • váš pes je precitlivený na surové mäso
 • chcete svojho psa rozmaznávať

Farm Food Fresh Menu obsahuje len prírodné zložky.

Všetky živočíšne zložky použité v krmive Farm Food Fresh Menu sú získané zo zvierat v EÚ schválených na ľudskú spotrebu. Všetky pridané vitamíny a minerály v krmive Farm Food Fresh Menu sú prírodné a vhodné na ľudskú spotrebu.

Krmivo Farm Food Fresh Menu je vhodné kombinovať alebo miešať s krmivom Farm Food HE.

Krmivo Farm Food Fresh Menu je kompletné krmivo, takže môže byť podávané každodenne. Nie je potrebné ho dopĺňať krmivom Farm Food HE ani žiadnym ďalším krmivom.

Krmivo Farm Food Fresh Menu môžete zmiešať s krmivom Farm Food HE, pretože krmivo Farm Food HE sú za studena lisované granule. Ak chcete prejsť z extrudovaných granúl na krmivo Farm Food Fresh Menu a Farm Food HE, najlepšie je najskôr určitý čas podávať len krmivo Farm Food Fresh Menu a neskôr môžete zmiešať naše krmivo s čerstvým mäsom s krmivom Farm Food HE. (Nikdy nemiešajte extrudované krmivo s krmivom Farm Food HE.)

65 gramov krmiva Farm Food Fresh Menu sa vyrovná 25 gramom krmiva Farm Food HE.

Krmivo Farm Food Fresh Menu vyvinul náš tím výživových špecialistov na základe našich jedinečných receptúr a znalostí.

Krmivo Farm Food Fresh Menu je 100 % čisté a prírodné. Samozrejme neobsahuje žiadne:

 • umelé prídavné látky
 • chemické antioxidanty
 • konzervačné látky
 • zahusťovadlá
 • farbivá
 • arómy
 • príchute

Krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje stužovadlá ani zahusťovadlá. Vďaka tomu má vysokú kalorickú hodnotu vzhľadom na objem.

Krmivo Farm Food Fresh Menu podporuje vysokú stabilitu črevných baktérií vášho psa.

Zdravá, dobre vyvinutá črevná flóra je základom pevného zdravia.

Krmivo Farm Food Fresh Menu je kompletné, jemne parené čerstvé mäso pripravené na konzumáciu.

Vďaka tomu tvorí vynikajúci základ potravy alebo ho môžete použiť ako doplnok domáceho krmiva pre psy. Na kŕmenie psa kompletným čerstvým mäsom nepotrebujete chladničku ani mrazničku. Krmivo Farm Food Fresh Menu je rozdelené na primerané porcie, takže pri príprave ušetríte veľa času (mäso nemusíte strihať ani rezať). Olej zo škótskeho lososa a za studena lisovaný slnečnicový olej sú pridané do krmiva Farm Food Fresh Menu ako zdroj omega 3 a omega 6 mastných kyselín.

Krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje kuracie ani iné hydinové produkty.

Väčšina kuracieho (hydinového) mäsa pochádza zo zvierat, ktoré boli porazené na vrchole svojho rastu (5 – 6 týždňov staré kurčatá), a teda ich mäso obsahuje prírodné rastové hormóny (produkované hypofýzou kurčaťa).

Z našich skúseností vyplýva, že kombinácia všetkých týchto faktorov má negatívny vplyv na zdravie psov. Zdá sa, že to ovplyvňuje rast mladých psov a najmä ich plodnosť. Ak sa použijú dospelé sliepky (porazené vtedy, keď prestanú znášať dostatok vajec), nie sú tieto vplyvy také výrazné alebo k nim vôbec nedochádza.

Krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje knihu.

Kniha má nepríjemné nadúvacie vlastnosti. Skracuje čas, ktorý zostáva potrava v črevách a stolica je sfarbená mierne dosiva (podľa množstva knihy obsiahnutej v krmive).

Kniha sa ako samostatná potrava podáva, keď je potrebné vyčistenie hrubého čreva.

Krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje orgány okrem hovädzieho srdca a pečene.

Medzi orgány patria síce všetky vnútornosti, no chceme tým povedať, že krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje pľúca, obličky, pankreas, slezinu a podobne.

Krmivo Farm Food Fresh Menu je 100 % bez lepku.

Na naštartovanie schopnosti tráviť škroby u šteniat sú pridané 2 percentá ryže.

Krmivo Farm Food Fresh Menu neobsahuje kosti.

Nie je známe, do akej miery sa u psov vápnik a fosfor vstrebávajú (využívajú) v prípade kostí (kostnej múčky). Pri zmiešaní kostí s mäsom sa nedá zistiť, či je vstrebávanie vápnika a fosforu dostatočné, príliš veľké alebo nedostatočné. Preto používame anorganický vápnik a fosfor ako prírodné výživové doplnky na dosiahnutie správneho množstva a rovnováhy oboch minerálov. V tomto prípade totiž vieme, aké je ich vstrebávanie v psích črevách.

Vďaka tomu je krmivo Farm Food Fresh ideálne ako základ alebo doplnok domáceho krmiva pre psy.

Prečo nie je vhodné pridávať kostnú múčku ako zdroj vápnika/fosforu?

Veľký obsah fosforu je obsiahnutý v samotnom mäse a hoci je kostná múčka ako zdroj vápnika finančne výhodná, v záujme dlhodobého zdravia psov sme zvolili zmes anorganického vápnika a fosforu. Vďaka tomu je zabezpečená rovnováha a vstrebávanie vápnika a fosforu v potrave, v dôsledku čoho sú minerály biologicky dostupné v súlade s dennou potrebou šteniat aj dospelých psov.

Rovnováha vápnika a fosforu v kostiach sa vždy určuje ťažko a ešte zložitejšie je to v prípade kostnej múčky pridanej do krmiva. To, že vlky nehryzú, neobhrýzajú a nejedia kosti, kým nemajú takmer prázdny žalúdok, má svoj dôvod. Vlky obhrýzajú kosti po jedle a nikdy nie počas jedla.

Na uvoľnenie vápnika z kostí musí byť hladina pH (hodnota kyslosti) v žalúdku nízka do takej miery, aby sa vápnik z kostí rozpustil v žalúdočnej šťave. Až potom sa vápnik (a fosfor) vstrebe v črevách a je využiteľný v rámci metabolizmu.

Keď je žalúdok naplnený potravou, hladina pH je vysoká do takej miery, že vápnik z kostí sa rozpustí len nekompletne alebo vôbec, v dôsledku čoho nie je zaručená dostupnosť vápnika a fosforu z tohto zdroja.

Preto sme sa rozhodli nepoužívať v krmive Farm Food kostnú múčku. Potrava je predsa hlavný, každodenne sa opakujúci faktor ovplyvňujúci zdravie vášho psa.

Občasné podanie kosti zo surovej kože Farm Food alebo parohov Farm Food (vyrobené z prírodných zhodených parohov jeleňa lesného) je v poriadku, avšak až po nakŕmení.

Print Friendly, PDF & Email

Vhodné pre všetky vývojové štádiá ako každodenné alebo doplnkové krmivo.

Ako už sme spomínali, kompletné krmivo s držkami a srdcami a kompletné krmivo s hovädzím mäsom Farm Food Fresh Menu sú nepochybne mimoriadne vhodné ako každodenné krmivo pre vášho psa bez ohľadu na jeho vek alebo plemeno. Obsahuje totiž všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Dajú sa použiť aj ako zmes s naším kompletným za studena lisovaným krmivom pre psy Farm Food HE.

Krmivo Farm Food Fresh Menu sa však nesmie miešať s extrudovanými alebo pečenými granulami, pretože ich stráviteľnosť je odlišná. Dočasne by sa preto mohla u psa vyskytnúť riedka stolica.

Zásobník

V obchode s potrebami pre domáce zvieratá si teraz môžete zakúpiť zásobník na krmivo Farm Food Fresh Menu. Pohodlne sa doň zmestia 2 vrecká 300-gramového krmiva Farm Food Fresh Menu. Zásobník sa dá pevne uzatvoriť, vďaka čomu môžete jednoducho rozdeliť krmivo Farm Food Fresh Menu na jednotlivé porcie počas dňa.

Print Friendly, PDF & Email